Turiec a okolie

Turiec-Kremnicko, región plný prírodných pokladov je jedným z najmalebnejších oblastí Slovenska. Nachádza sa v severozápadnej časti Slovenska v Turčianskej kotline, ktorou preteká rieka Turiec a Kremnických vrchoch.Je ohraničený Kremnickými vrchmi, pohorím Žiar a hrebeňmi Malej a Veľkej Fatry. V regióne sa nachádzajú mestá – Martin, Turčianske Teplice, Vrútky a Kremnica. Okrem prírodných bohatstiev sa Turiec-Kremnicko môže pýšiť aj svojou národnou, kultúrnou a baníckou históriou. Bohaté prírodné hodnoty vytvárajú podmienky pre športové výkony a adrenalínové zážitky. Milovníci zimných športov si môžu vybrať zo 4 lyžiarskych areálov so snouboardparkami. Príjemný relax poskytujú liečivé kúpele s aquaparkom, kúpaliská, wellness centrá, nákupné a zábavné centrá, gastronomické špeciality, poznávanie kultúry.

Malá Fatra a Veľká Fatra patria medzi najkrajšie slovenské pohoria. Turistov lákajú pešie túry, 58 značených chodníkov v celkovej dĺžke 480 kilometrov mixuje pri putovaní horskými chodníkmi i jedinečnými vysokohorskými hrebeňmi ľahšie aj náročnejšie trasy. Najobľúbenejšie sú výlety do unikátnej Gaderskej a Jasenskej doliny, na Martinské hole či Šútovský vodopád. Neopakovateľné výjavy ponúka pohľad na tiesňavy, z hlbokých dolín sa razom štveráte do vrchov za výhľadom, akého sa neviete nabažiť. Adrenalínovým lákadlom je ferratový chodník kaňonom Pivovarského potoka smerom na Martinské hole

Malá a Veľká Fatra

Malá Fatra a Veľká Fatra patria medzi najkrajšie slovenské pohoria. Turistov lákajú pešie túry, 58 značených chodníkov v celkovej dĺžke 480 kilometrov mixuje pri putovaní horskými chodníkmi i jedinečnými vysokohorskými hrebeňmi ľahšie aj náročnejšie trasy. Najobľúbenejšie sú výlety do unikátnej Gaderskej a Jasenskej doliny, na Martinské hole či Šútovský vodopád. Neopakovateľné výjavy ponúka pohľad na tiesňavy, z hlbokých dolín sa razom štveráte do vrchov za výhľadom, akého sa neviete nabažiť. Zasýtite si tu oči, ale aj žalúdok kulinárskymi špecialitami regiónu na rančoch, ktoré sa tešia obľube milovníkov hipoturistiky a agroturistiky. Salaše pod fatranskými vrcholmi sú vychýrené aj bio-výrobkami z ovčieho a kozieho mlieka. Ak sa vám v Turci zapáči, na noc tu, samozrejme, máte kde zložiť hlavu.

Cykloturistika

Turčianska záhrada je rajom pre milovníkov dvoch kolies, na svoje si prídu začiatočníci i vyznávači či už šľapavých pasáží, alebo náročnejších trás so strmými stúpaniami aj klesaniami. Dobre udržiavané cyklotrasy v dĺžke 415 km so silným poznávacím podtónom objavujú turčianske doliny, novovybudované rozhľadne otvárajú krásny výhľad na okolité pohoria. Stredisko Martinské hole je ako stvorené pre cyklozážitky. Pre bikerov sú dispozícii enduro traily všetkých obtiažností, cyklistických fajnšmekrov zase preverí najstaršia downhillová trať na Slovensku z Martiniek na Stráne, ktorá nemá konkurenciu široko-ďaleko. Či už ste vyznávačom adrenalínových disciplín, alebo sa len chcete v páre previezť v peknom prostredí, v Turci ste naozaj na tej najlepšej adrese.

Čo v zime?

Snowland

Stredisko SNOWLAND je zamerané na rodinné lyžovanie s vysokou úrovňou doplnkových služieb, od mesta Martin je vzdialené 12,5 km. Architektonicky moderne poňaté lyžiarske stredisko bolo budované ako prímestské stredisko s bezproblémovým prístupom motorovými vozidlami. Bezplatné parkovacie plochy sú pripravené pre 1200 osobných vozidiel a 10 autobusov.


SNOWLAND

Winter Park Martinky

Stredisko Winter Park Martinky má všetko, čo potrebujete pre aktívny oddych – vynikajúcu polohu a podmienky na turistiku a cykloturistiku, skvelé gastro a mnoho ďalších výhod. Príď aj so svojou rodinou alebo partiou a užite si dovolenku s nezabudnuteľným výhľadom. Martinky sa nachádzajú v samom srdci Slovenska pri Martine, v nádhernom prostredí Malej Fatry na Martinských holiach.


Martinky

Jasenská dolina

Jasenská dolina patrí medzi najznámejšie veľkofatranské doliny. Nachádza sa na turčianskej strane Veľkej Fatry, pod severnými svahmi vrchu Lysec (1381m), 12 km juhovýchodne od Martina. Je to celoročné rekreačné centrum. Nadmorská výška 540 m n. m. Spoločnosť JASED, s.r.o. prevádzkuje v Jasenskej doline lyžiarske strediská KAŠOVÁ a LEHOTA.


Jasenská dolina

Máte záujem?

Neváhajte a kontaktujte nás!